LATEST ARTICLES

Hudhra dhe limoni bëjnë mrekulli në trupin tuaj! Përdoreni vetëm për 40 ditë dhe efektet janë mahnitëse

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të yndyrës në organizëm. Këta përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e triglicerideve në gjak. Limoni dhe hudhra parandalojnë trombozën dhe ulin tensionin e gjakut. Së bashku ato përmirësojnë funksionet e mëlçisë dhe aftësinë e saj...

Mrekulli, ja efekti i qershive në trupin e njeriut

Qershitë janë një frut i vogël, por me vlera të mëdha ushqyese, ku cilësohen si një ilaç i vërtetë për organizmin tonë. Duke nisur nga rreziku për zemrën, mbron nga kanceri e nga shumë sëmundje të tjera. Efektet pozitive në organizmin tonë janë të shumta, ndaj konsumimi i tyre do të ishte edhe...

NATURAL HEALING BEGINS Information about Guanapro-C

According to research Guyabano is 10,000 times more powerful than Chemotherapy. FDA Registered and Bundesamt für Verbraucherschutz und Lebensmittelsicherheit registered Information about Guanapro-CFDA Registered and Bundesamt für Verbraucherschutz und Lebensmittelsicherheit registered Guanapro-C is effective for geriatric health management.Recommended for the following:✔️Urinary incontinence and constipation✔️Sleeping disorders✔️Chronic...

We can combat Cancer naturally.

According to research Guyabano is 10,000 times more powerful than Chemotherapy. FDA Registered and Bundesamt für Verbraucherschutz und Lebensmittelsicherheit registered 🇩🇪Exklusiver Vertriebspartner EU:Deutschland Office: Nature's Hero +49 1578 3542899+49 1525 6821252 🇽🇰Distributor për Kosovë dhe Ballkan: Alea Pharm+383 45 912 112

Katër perimet që duhet t’i konsumoni për eliminimin e yndyrave

Mos prit më gjatë dhe elimino yndyrën e akumuluar në mënyrë të natyrshme dhe pa rreziqe për shëndetin tënd. Në këtë artikull ju paraqesim perimet që duhet të konsumoni për të humbur peshë e për t’u përgatitur për verën e 2019-s. Harroni dietat me të cilat mbeteni gjithë kohën të uritur...

Mjekja: Sëmundjet autoimune prekin më së shumti femrat, si hetohen

Trashëgimia, mënyra e ushqyerjes, infeksionet dhe ekspozimi ndaj kimikateve mund të konsiderohen faktorë të rrezikut për shfaqjen e këtyre sëmundjeve Gjatë viteve të fundit numri i personave me sëmundje autoimune po rritet me shpejtësi. Ende nuk dihet saktësisht se çfarë e shkakton mosfunksionimin korrekt të sistemit imunitar në një organizëm. Por, trashëgimia, mënyra...

GUANAPRO-C, ILAÇI ÇUDIBËRËS QË SHERON SHUMË SEMUNDJE

GUANAPRO-C Suplement Dietik GUYABANO (Graviola Frut) është pemë e vogël me gjelbërim të përjetshem, lartësi 5-6 metra,me gjethe të gjelbra,të mëdha, me shkelqim. Fruti I saj është 15-20 cm I gjatë, ngjyrë të verdhë jeshile, ka mish të bardhë Brenda. GUYABANO rritet në zonën tropikale të Amerikes Jugore dhe veriore duke përfshirë Amazonen. GUANAPRO-C është...

Uthull molle dhe mjaltë për pastrimin e mushkërive

Inflamacioni dhe akumulimi i sekrecioneve në mushkëri si pasojë e të ftohurës ose gripit mund të shkaktojë vështirësi në frymëmarrje dhe probleme me gjumin. Bllokimi që shkaktohet në kraharor shoqërohet edhe me një kollë të fortë, nëpërmjet së cilës mushkëritë përpiqen të pastrohen. Gripi dhe e ftohura nuk janë të vetmit që shkaktojnë bllokim të kraharorit nga sekrecionet apo siç...

Ushqimet më të mira për ta ulur shtypjen e gjakut

Shtypja e lartë e gjakut mund të shpie në sulme të zemrës dhe trurit nëse nuk trajtohet, prandaj është esenciale t’i ndërmerrni hapat e nevojshëm për ta ulur atë nëse është shumë e lartë. Një prej gjërave më të rëndësishme që mund ta bëni kur e keni shtypjen e lartë, është ta përmirësoni mënyrën se si ushqehen. Shmangia e ushqimeve me...

Para apo pas ngrënies – Kur është koha e duhur për të pirë ujë

Trupi i njeriut humbet ujë çdo moment, madje edhe nëpërmjet frymës. Rrjedhimisht, pirja e ujit është e një rëndësie madhore për hidratimin e organizmit. Trupi e përdor ujin në çdo qelizë, organ apo ind, jo vetëm për të rregulluar temperaturën e brendshme por edhe për të mirëmbajtur çdo funksion. Deri më tani, ekspertët e shëndetit kanë rekomanduar pirjen e të paktën tetë...